54 strony, 36 pozycji w bibliografii
Streszczenie
Wstęp
Rozdział I. Obszary informatyzacji w logistyce
Rozdział II. Informatyzacja w systemach informacyjnych logistyki
2.1. Strumienie informacyjne w logistyce
2.2. Systemy informacyjne w logistyce
Rozdział III. Logistyczny system informacji
Rozdział IV. EDI – elektroniczna wymiana danych w logistyce
4.1. Rola EDI
4.2. Cele EDI
Rozdział V. Ogólna charakterystyka standardów EDI
5.1. Standard UN/EDIFACT i jego komunikaty
5.2. EANCOM jako podstandard edifact
Podsumowanie i wnioski końcowe
Bibliografia
Streszczenie
Tematem pracy są logistyczne system wymiany danych elektronicznych EDI. Aby jednak nie pominąć pewnych istotnych kwestii w I rozdziale zostały zaprezentowane obszary informatyzacji w logistyce niezbędnego do realizacji wszystkich funkcji zarządzania.
Kolejnym nie mniej ważnym punktem pracy jest rozdział II przedstawiający kwestie informatyzacji w systemach informacyjnych logistyki. Zaprezentowano podstawowe strumienie i systemy informacji w logistyce.
Rozdział III zawiera szczegółowy opis systemów informacji który jest niezwykle delikatną materią w każdym przedsiębiorstwie. Dzięki systemom informacji zmniejszone zostają także koszty przedsiębiorstwa m.in. koszt zużycia papieru, koszt produkcji i przetwarzania formularzy dokumentów handlowych.
Rozdział IV w całości został poświęcony EDI – elektronicznej wymianie danych w logistyce. Opisano tu główne rolę, założenia i cele EDI.
Praca zakończona jest rozdziałem V, w którym dokonano omówienia nie mniej ważnej kwestii jaką jest ogólna charakterystyka standardów EDI. Głównie zwrócono uwagę na 2 standardy takie jak: standard UN/EDIFACT i jego komunikaty oraz EANCOM jako podstandard edifact.