Remigiusz Kozłowski „Praktyczny sposób pisania prac dyplomowych”

Książka jest przeznaczona dla studentów, którzy rozpoczynają, lub są w trakcie lub też kończą pisanie swej pracy dyplomowej. Pozycja zawiera przykłady pisania różnych części pracy z dokładnym opisem, zasadami pisania prac oraz opisami formy pracy dyplomowej.

Zaprezentowanie w książce szczegółowych zasad pisania prac dyplomowych jest atutem tejże pozycji, ponieważ umożliwia ona czytelnikowi uzyskanie wszelakich informacji o sposobach pisania poszczególnych fragmentów pracy akademickiej.

Intencją autora było przygotowanie odpowiedniego narzędzia wraz z instrukcją obsługi, które pozwoliłoby napisać pracę w sposób zorganizowany, nowoczesny i profesjonalny.

Książka zawiera płytę CD, po to by czytelnik mógł polepszyć, unowocześnić swój warsztat oraz przyspieszyć tempo pracy, ponieważ jest to swego rodzaju interaktywny szablon, co zdecydowanie pomaga w organizowaniu pisania pracy akademickiej. Na pozytywną ocenę tej oto książki wpływa również to, iż jest to narzędzie, które wraz z zamieszczoną instrukcją obsługi, umożliwia pisanie prac metodą zorganizowaną, nowoczesną oraz metodą profesjonalną.

Oficyna a Wolters Kluwer Polska, Warszawa 2015